Тепла гама «Золотої осені» (пейзажний етюд)

Содержимое материала:

План уроку

Тема. Тепла гама «Золотої осені» (пейзажний етюд)

Мета: — Поширити знання з кольорознавства,

  • Учити створювати композицію етюду

  • Удосконалювати вміння змішувати кольори

  • Розвивати емоційно-почуттєву сферу, образне мислення, спостережливість виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.

Тип уроку: проект.

Техніка виконання:акварельний живопис.

Обладнання: для вчителя – репродукції картин видатних художників: І. Левітана, В. Чагодар, Д. Левицького, К. Коровіна та інші; малюнки учнів з методичного фонду, роздавальний матеріал (ілюстрації пейзажу) аудіозапис музичного твору П.І. Чайковского «Пори року», «Осінь»; для учнів альбом, акварельні фарби, пензлі склянка з водою, простий олівець, гумка, палітра словник для запису термінів образотворчого мистецтва, повідомлення та презентації учнів про художників.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

Бесіда

  • Що таке краєвид?

  • Які дві основні частини присутні в краєвиді?

  • Що розділяє ці дві частини?

  • Як можна урізноманітнити частину картинної площі з умовою назвою «Земля»

  • Звідки на малюнку можуть починатися дерева?

  • Де на картинній площі зображуються дерева?

  • Які кольори називають теплими, а які холодними?

  • Наведіть приклади живописних творів.

Які написані телій кольоровій гаммі; холодній кольоровій гаммі?

(Демонстрація репродукцій картин художників які працювали фарбами теплих кольорів, та які, що віддавали перевагу холодним кольорам)

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда.

А в яких ви кольорах бачити осінь?

Що відчули, побувавши на екскурсії?

(Світлу радість задоволення від осіннього золотого убору дерев та кущів від жовтого багряного листя, що тихо падало, кружляючи в повітрі.)

Послухайте, як красиво описує чарівницею – осінь поет Володимир Сосюра.

Облітають квіти, обриває вітер

Пелюстки печальні в синій тишині

По садах пустинних іде гордовито

Осінь жовтокоса на баскім коні.

А ось що почула поетеса Ліна Костенко:

Красива осінь вишиває клени червоним ,

Жовтим, срібним, золотим,

А листя просить: — виший нас зеленим!

Ми ще побудем, ще не облетим.

Діти, а які ви підготували вірші про осінь?

Кого з відомих художників, що присвятили свою творчість зображенню золотої осіні, ви знаєте?

(Демонстрація репродукцій картин художників, та презинтацій) группа дослідників

Слово вчителя.

Сьогодні ми будемо виконувати в пейзажний етюд. Нам буде необхідно застосувати всі свої знання про перспективу та пропорції.

V. Пояснення нового матеріалу, завдання класу.

Придумати кілька ескізів з характерними ознаками золотої осені. Група художників

Дати образну назву ілюстрації пейзажу(1 – архітектурний краєвид у пейзажі; 2 – краєвид з долиною чи полем та деревами; 3 – краєвид за вікном)

Бесіда

  • Чи бачите ви на цих картинах знайомі кольори осені?

  • Як зображені на них близькі предмети? А далекі?

  • Чи спостерігали ви такі явища в природі ( Пам’ятаєте, близьки предмети ми бачили виразнішими, а далекі – бліднішими, світлішими, і вони здавалися меншими).

  • Який колір мала далечінь?

Робота над формуванням термінів

У словники з образотворчого мистецтва так учні записують визначення «пейзажний етюд».

VІ. Практична робота

Слово вчителя

  • Перший етап – це вирішити, що найбільше сподобалося вам в осінньому краєвиді, зафіксуйте на папері те, що вималювалося у вашій уяві. Це буде перший начерк вашого малюнка на тему.

  • За допомогою лінії ви компонуєте, визначаєте пропорції та форми предметів, відповідно до законів перспективи, будуєте простір і в ньому розміщуєте різні об’єкти (будинки, людей, дерева тощо)

  • Як завжди, ведіть малюнок у всіх його частинах

  • Далі визначайте звідки буде освітлення. Коли світить сонце, чітко проступають контрасти холодних і теплих кольорів, це треба виявити у малюнку, особливо пейзажному. Від прокладання основних кольорів поступово вводьте нові барви та відтінки.

Звучить аудіо запис, учні працюють під контролем учителя

VII. Підсумок уроку. Рефлексія.

Учитель аналізує й оцінює роботи учнів проводить конкурс на кращу назву малюнка.

Гра «Мікрофон»

  • Що сподобалось у проекті?

  • Що вийшло найкраще?

  • Які труднощі виникли?

  • Ваші побажання щодо майбутніх проектів.

Група проекту «експерти» допомагають у оцінюванні творчих робіт.

VIII. Домашнє завдання

Підготувати роботи до тематичної виставки у школі.

Понравился материал? Поделитесь с коллегами:
Копилка учителя